Šv. Velykos -šeimos šventė

Velykos – krikščioniška šventė, iki šiol minima kaip Kristaus prisikėlimo diena. Paprastai ji asocijuojasi su Velykų kiaušiniais, zuikučiais, Vėlykų bobute, buvimu su artimaisiais, ėjimu į bažnyčią.

Ką nuveikti su vaikais?

Senovėje konkrečiai Velykoms labai mažai žaidimų buvo. Jei oras geras, vaikai lakstydavo lauke, įprastus žaidimus žaisdavo, gaudynes įvairias, slėpynes, jei šalta, namuose būdavo. Didžiausia pramoga – margučių ridenimas. Taip pat nuo seno supimas, judesys aukštyn, kilimas reiškia pavasarinį nubudimą, skatinimą augti, stiebtis į viršų. Kviečiame suaugusius mažesnius pasupti ant rankšluoščių, kad vaikai sveiki, didesni augtų. Tai panašu į sūpuokles, tik kitaip.

Velykų rytą siūlome pradėti šokoladinio margučio paieškomis.

Populiari veikla – margučių daužymas. Šis žaidimas dar kitaip vadinamas margučių bukynėmis, kai vienas žaidėjas kiaušinį laiko rankoje, o kitas daužia. Taip išsiaiškinama, kurio žaidėjo margutis stipresnis.

Jei Velykos šiltos, tuomet visi skubame į gamtą, kur traukiame margučius, išdėliojame juos didesniu atstumu ir lekiame lenktynių, kas greičiau ir daugiau jų surinks į savo pintinėles.

Tikriausiai jau turite savo pamėgtus žaidimus, kuriuos su vaikais mėgstate žaisti ir taip kuriate savo šeimos tradicijas.

Linkime surasti smagių ir džiugių šventinių akimirkų Jūsų šeimoje.