Kaip išgyventi savo vaikų paauglystę?

“Auklėjant paauglius galite susilaukti daug staigmenų ir paradoksų. Akimirksniu galite patirti didelį džiaugsmą, bet taip pat greit ir nusivylimą. Svarbu žinoti, kad paauglystė tai toks metas, kai jūsų vaikas pamažu nori atsiriboti nuo tiesioginės kontrolės ir priežiūros.

Tai nėra momentinis veiksmas. Tai užtrunka keletą metų, kol tėvai ir vaikai prisitaiko prie naujo savarankiško ir nepriklausomo požiūrio. Jūsų vaikui parama šiuo metu yra labai svarbus procesas. 

Šis procesas apima viską nuo vaiko „pastatymo ant kojų“ kol jis suaugs. Labai svarbu, kad jūs optimistiškai pažvelgtumėte į paauglio protestus: tegu jis juda link nepriklausomybės, o jūs ir toliau jį saugokite. 

Jūs, kaip tėvai turite suprasti, kad šis atsiskyrimo procesas gana svarbus vaikui peržengiant vaikystės slenkstį į suaugusiųjų gyvenimą. 

Pradžioje nustatykite išorinius vaiko interesus ir kiek juose jūs galite dalyvauti. Kai kurie vaikų sprendimai šiuo metu būna ir labai sveikintini, pvz. nauja sportinė veikla ar noras sveikai maitintis. Tačiau, nereikia deleguoti savo tėvų pareigų su išorinėmis šalimis. Jums vis dar reikia būti labai susijusiais su vaiko gyvenimo dalimi. Jūs turite įrodyti savo interesus dalyvaujant jo sprendimuose. 

Bažnyčios veikla taip pat gali būti labai vertinga, kuri padėtų jūsų paaugliui suvokti savo dvasinį gyvenimą. 

Paaugliai gali atrasti daug kitokios veiklos, kuri juos domina, pavyzdžiui, dainavimas chore, stovyklavimas, gimnastika ir daugelis kitų konstruktyvių veiklų. Šios veiklos padeda paaugliams plėtoti savo interesus ir formuoti savo tapatybę. 

Labai svarbus aspektas paauglystėje yra ribų nustatymas. Paaugliai yra žaidimų, kurių metu gali palenkti tėvus, ekspertai. Jie gali sukelti sumaištį šeimoje ir tai nėra gerai, jei tėvai atvirai nesutaria. Net tada, kai abu tėvai gali turėti nesutarimų, turėtų to nedemonstruoti paaugliui. Jis turi gauti nuoseklią abiejų tėvų paramą. ” (šaltinis “tobulamama”)